Išvyka į Minaičius – partizanų atminimo pagerbimas

Vasario 15 d. mūsų mokyklos mokiniai, lydimi mokytojų Sauliaus Kryžanausko ir Sauliaus Čepaičio, vyko į Minaičius, kur drauge su visos Lietuvos žmonėmis pagerbė partizanų atminimą.

Istorijos mokytojas Saulius Čepaitis pasakojo: ,,Lietuvos partizanų ryšininkų Miknių sodyboje Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16 d. Nepriklausomybės deklaracijos memoriale buvo organizuotas Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos 1949 m. vasario 16-osios Deklaracijos paskelbimo 71-ųjų metinių minėjimas. Renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo nariai, Radviliškio rajono savivaldybės atstovai, rajono mokyklų mokiniai ir mokytojai, kariai, Lietuvos šaulių sąjungos nariai, veteranai ir kiti svečiai. Kalbėjo Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis, Seimo narys, istorikas Arūnas Gumuliauskas. Renginio vedėjas – aktorius Gintaras Mikalauskas.“

Mūsų mokiniai klausėsi kalbėjusiųjų, taip pat stebėjo meninę programą, kurią atliko Radviliškio Lizdeikos gimnazijos moksleiviai. Vėliau vaikai apžiūrėjo Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos vadavietę, laikiną stilizuotą bunkerį, karinę techniką, vaišinosi kareiviška koše ir arbata.

Nemažai mūsų mokyklos mokinių, dalyvavusių renginyje Minaičiuose, yra jaunieji šauliai. Jaunųjų šaulių vadovė Giedrė Nakutienė, tikybos ir etikos mokytoja, dalijosi prisiminimais: ,,Minėjimo metu buvo pagerbti Deklaracijos signatarai ir visi kovotojai už laisvę. Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai atliko pergalės salves Lietuvos valstybei ir Lietuvos laisvės kovotojų atminimui. Grojo Karinių oro pajėgų orkestras, uždegtas „Vienybės laužas“. Oro gynybos batalionas surengė ginkluotės ir technikos ekspoziciją, šauliai kvietė dalyvauti taiklaus šaudymo varžybose. Gyvąją istorijos pamoką jaunimui vedė rekonstruktorių klubo „Partizanas“ aktoriai, inscenizuodami Lietuvos partizanų vadų suvažiavimo akimirkas ir Deklaracijos pasirašymo įvykį.“

Partizanų atminimo pagerbimas – puikus renginys, ugdantis mokinių pilietiškumą. Išvyka į Minaičius mokiniai ir mokytojai liko patenkinti. Įsimintiniausius momentus fotografavo mūsų mokyklos mokytojai, dalyvavę renginyje.