Meninio skaitymo konkursas

Jaunųjų kūrėjų būrelio vaikai sausio 17 d. dalyvavo meninio skaitymo konkurse ,,Ko liūdi, berželi, ko liūdi…“. Konkursas skirtas lietuvių poeto, knygnešio Jono Krikščiūno-Jovaro 140-osioms gimimo metinėms.

Būrelio vadovė Roma Buivydienė supažindino su Šiaulių krašto poeto Jovaro biografija, aptarė jo, kaip knygnešio, veiklą, apibūdino kelią į literatūrą, pristatė kūrybą. Vaikai žiūrėjo ištrauką iš filmuotos dokumentinės medžiagos ,,Lietuvos poeto Jono Krikščiūno-Jovaro namas-muziejus“, klausėsi žinomos dainos ,,Ko liūdi, berželi?“ (žodžiai Jovaro) įrašo.

Konkurso dalyviai rinkosi skaityti Jovaro eiles apie gamtą, žmogaus jausmus, kūrybą, pasipriešinimą bet kokiai priespaudai. Eiles skaitė nemažai mokinių: penktokai Domas Brazys, Titas Grigorenka, Erikas Paulauskas, šeštokės Ivona Banevičiūtė, Austėja Jučaitė, Monika Minkievičiūtė, Rugilė Peteraitytė, Viltė Peteraitytė, septintokė Klaudija Praščiūtė, dešimtokai Almantas Brazys, Adrija Girlakytė, Judita Jankauskytė, Lukas Kirjanovas, Fausta Novogrodskytė, Ugnė Važgauskaitė.

Būrelio vadovė džiaugėsi, kad jaunieji kūrėjai noriai dalyvavo konkurse, stengėsi skaityti raiškiai, meniškai. Nugalėtojai nebuvo renkami, tik aptarta, kaip kam sekėsi. Vaikai vieni kitiems padovanojo nedidelę poezijos šventę ir pagerbė rašytoją Joną Krikščiūną-Jovarą.