Paskutinio skambučio šventė

Gegužės 31-ąją mūsų mokykloje dešimtokams aidėjo Paskutinis skambutis. Paskutinio skambučio šventę organizavo devintokai bei jų klasės auklėtojas Darius Kilys. Šventė vyko mokykloje, Skėmių traktieriuje, Pociūnėlių kultūros namuose. Kultūros namų sceną puošė dailus technologijų mokytojos Dianos Masiliūnienės karpinys.

Dešimtokams šventines pamokas vedė kelios mokytojos. Pirmoji mokytoja Jurgita Goscevičienė savo buvusius pradinukus pakvietė į edukacinę pamoką Skėmių traktieriuje. Kitos pamokos vyko mokykloje, jas vedė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Roma Buivydienė, socialinė pedagogė Svetlana Elenauskienė. Šventinę klasės valandėlę surengė dešimtokų auklėtoja Eugenija Gietienė.

Po netradicinių pamokų dešimtokai, jų tėveliai, pedagogai, kitų klasių mokiniai, svečiai  rinkosi į kultūros namus. Mokyklą birželio viduryje paliksiančius dešimtokus sveikino direktorius Anatolijus Gailiūnas, direktoriaus pavaduotojas ugdymui Zigmas Kačinauskas, Skėmių seniūnijos seniūnė Ingrida Gladkienė, pirmoji mokytoja Jurgita Goscevičienė, buvusi klasės auklėtoja Renata Daukšaitė, dabartinė klasės auklėtoja Eugenija Gieteinė, Pociūnėlių parapijos klebonas Kęstutis Švabinskas, Mokyklos tarybos pirmininkė Roma Buivydienė. Nuotaikingą pamoką dešimtokams vedė pirmokai Miglė ir Danielius.

Dešimtokai bei jų tėveliai padėkojo pirmajai mokytojai, klasės auklėtojai, kitiems pedagogams. Šiltus padėkos žodžius ir rožių žiedus vaikai skyrė savo tėvams. Dešimtokams gėlių padovanojo jų artimieji bei draugai. Dešimtokai perskaitė ,,Testamentą“, skirtą devintokams, perdavė jiems mokyklos raktą. Nuoširdžiai dainavo dainą ,,Pievų muzika“, kurios žodžius parašė bendraklasė Loreta Novogrodskytė, o muziką sukūrė mokytoja Kristina Valčiukienė.

Iš kultūros namų šventės dalyviai sugrįžo prie mokyklos, kur buvo atidengtas meniškas medžio drožinys – dešimtokų palikimas mokyklai. Drožinį sukūrė pociūnėlietis kultūros darbuotojas Zigmas Paulauskas, remdamasis dešimtokų bei jų klasės auklėtojos Eugenijos Gietienės idėjomis. Patarimų dešimtokams, besirūpinantiems palikimu, negailėjo mokyklos direktorius Anatolijus Gailiūnas. Meno kūrinį pašventino Pociūnėlių parapijos klebonas Kęstutis Švabinskas.

Šventės pabaigoje dešimtokai paleido skristi spalvingus balionus, pririšę prie jų raštelius su savo svajonėmis, tikėdamiesi, kad svajonės būtinai išsipildys. Visa mokyklos bendruomenė linki dešimtokams svajonių išsipildymo ir sėkmingo skrydžio gyvenime!