Mokykloje baigėsi Lietuvių kalbos dienos

2024 m. vasario ir kovo mėnesiais mūsų mokyklos bendruomenė dalyvavo Lietuvių kalbos dienose. Dienas surengti pakvietė Valstybinė lietuvių kalbos komisija.

Mūsų mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose. Ypač aktyvūs buvo jaunųjų kūrėjų būrelio vaikai. Jie surengė kūrybines dirbtuves ,,O širdyje – tik Lietuva“, skirtas Vasario 16-ajai, taip pat kūrybines dirbtuves ,,Sveikas, laisvės pavasari!“, skirtas NATO metams. Mokinių kūryba pristatyta Pociūnėlių miestelio bibliotekoje. Vasario 21-ąją būrelio vaikai kartu su miestelio bibliotekininke Elena Jankūniene paminėjo Tarptautinę gimtosios kalbos dieną.

Kovą pradinukai dalyvavo dailyraščio konkurse, skirtame Dainų šventės metams. 7-8 klasių mokiniai kovo 13 d. dalyvavo lietuvių kalbos pamokose, skirtose Europos Sąjungos metams, aptarė leidinių parodėlę ,,Kai knygos prabyla Europos kalbomis“, surengtą miestelio bibliotekoje. Kovo 15 d. septyni 9-10 klasių mokiniai rašė Nacionalinį diktantą, jį rašė ir trylika suaugusiųjų (mokinių mamos, mokyklos darbuotojos, Skėmių seniūnijos atstovės). 1-4 ir 7-10 klasių mokiniai pasitikrino lietuvių kalbos žinias, dalyvaudami respublikiniame projekte ,,Kalbų Kengūra 2024“, respublikiniame edukaciniame konkurse ,,Olympis 2024 – Pavasario sesija“, tarptautinėje ,,Kings“ olimpiadoje (Pavasario sesija). Mokinius dalyvauti įvairiose veiklose skatino lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Roma Buivydienė, pradinių klasių mokytojos Danguolė Kavaliauskienė, Giedrė Petrėtienė, Jurgita Goscevičienė, Audronė Macijauskienė.

Lietuvių kalbos dienos mūsų mokykloje buvo prasmingų veiklų metas. Dienų tikslas – pagerbti gimtąją kalbą, didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją.

Roma Buivydienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja