Rašėme Nacionalinį diktantą

2024 m. kovo 15-oji – diena, kai buvo rašomas Nacionalinis diktantas. Organizatoriai – VšĮ Pilietinės minties institutas – skelbia: ,,Nuo 2006 m. organizuojamas Nacionalinis diktantas jau 14 metų nuosekliai bendradarbiauja su Valstybine lietuvių kalbos komisija, LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija, LR užsienio reikalų ministerija, AB  Lietuvos paštu, LR kultūros ministerija ir Valstybine kalbos inspekcija.“ Pagrindinis šių metų organizatorių šūkis – ,,Rašyk. Klysk. Išmok“.

Pociūnėliuose Nacionalinio diktanto dalyviai, pakviesti lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos, rinkosi mūsų mokykloje, lietuvių kalbos ir literatūros kabinete. Diktanto tekstas jiems skambėjo per LRT RADIJĄ. Nacionalinį diktantą rašė 20 dalyvių: 7 mokiniai ir 13 suaugusiųjų. Mokiniai: devintokai Sniegė Kumpinaitė, Samanta Nevedomskaitė, Titas Grigorenka, dešimtokai Monika Minkievičiūtė, Titas Andrijauskas, Ugnius Krasauskas, Arminas Stankevičius. Suaugusieji: Ingrida Gladkienė, Vida Tamulytė, Veronika Kalinaitienė, Elytė Jankūnienė, Birutė Sliosorienė, Regina Dambrauskienė, Rasa Saikauskienė, Ramunė Zimaitytė, Kristina Petraitienė, Rasa Stukonienė, Jurgita Grigorenkienė, Giedrė Petrėtienė, Jurgita Goscevičienė. Šaunuoliai – jiems ypatingai svarbi gimtoji kalba!

Nacionalinis diktantas – suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis tarptautinis konkursas, taip pat puiki proga pasitikrinti rašybos ir skyrybos įgūdžius, išmokti kažko naujo. Pociūnėlių pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja dėkoja visiems, dalyvavusiems Nacionaliniame diktante ir tokiu būdu pagerbusiems unikalią lietuvių kalbą, kuria tikrai verta didžiuotis.

Roma Buivydienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja