Virtuali pažintis su MO muziejumi

Birželio 3 d. MO muziejus (modernaus ir šiuolaikinio meno muziejus, įsikūręs Vilniuje) surengė nuotolinį susitikimą su lankytojais. Susitikime pristatyta edukacinė muziejaus veikla, reikalinga mokykloms.

Susitikime dalyvavę mūsų mokyklos atstovai išgirdo informacijos apie MO muziejaus edukacijas mokiniams. Ugdymo procese būtų galima pasinaudoti vizualinio mąstymo metodu paremtomis edukacijomis, emocinio intelekto edukacijomis, integruotomis pamokomis. Šią informaciją pateikė Jurgita Zigmantė, MO muziejaus edukacijų vadovė.

Susitikimo metu taip pat dalyvauta ekskursijoje po parodą ,,Sunkus amžius“, kurioje kalbama apie tragišką istorinį laiką (XX a. vidurys, paženklintas karo nusikaltimais) bei sudėtingą žmogaus brendimo laikotarpį. Gidė papasakojo apie trijų garsių pasaulio menininkų kūrybą, palygino jų kūrybinius darbus. Parodos lankytojams pristatyti šie reikšmingiausi Lenkijos pokario kūrėjai: skulptorė Alina Szapocznikow, kino režisierius Andrzej Wajda, tapytojas Andrzej Wroblewski. Gidė pasakojo, kaip parodos kuratorė, lenkų menotyrininkė Anda Rottenberg atskleidė, kaip šių trijų menininkų kūryboje kartojasi tie patys simboliai, metaforos.

Pažintis su MO muziejumi, siekiančiu žmones priartinti prie meno ir meną prie žmonių, – tai galimybė patirti meną įtraukiančiai, platesniame kontekste, galimybė meno žinias pritaikyti įvairių dalykų pamokose.