Akcija ,,Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“

Mūsų mokykla įsijungė į septintąją pilietinę visuomeninę akciją ,,Šioje šalyje nėra vietos šešėliui‘‘, kuri Lietuvoje organizuota gegužės 21 – 27 d. Šia akcija kviesta atkreipti dėmesį į šešėlinės ekonomikos daromą žalą mūsų valstybei ir asmeniškai kiekvienam jos gyventojui.

Gegužės 24 d. ekonomikos pamokos metu 9 klasės mokiniai kartu su mokytoju Zigmu Kačinausku žiūrėjo filmą ,,Puolusių angelų miestas‘‘. Po filmo peržiūros mokiniai diskutavo tema ,,Šioje šalyje nėra vietos šešėliui‘‘. Diskusijos metu išryškėjo, kad devintokai supranta, kokią žalą daro šešėlinė ekonomika, kokie skaudūs jos padariniai. Mokiniai svarstė, kas daroma, kad šešėlinės ekonomikos būtų mažiau.

Akciją ,,Šioje šalyje nėra vietos šešėliui‘‘ įgyvendino skaidraus verslo iniciatyva „Baltoji banga“ ir asociacija „Investors‘ Forum“. Pagrindiniai akcijos partneriai: LR Prezidentūra, LR Vyriausybė, LR Finansų ministerija, Valstybinė mokesčių inspekcija, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba, SODRA, Darbo birža, Valstybinė ligonių kasa.