Knygos pristatymo šventė

Jaunųjų kūrėjų ir raiškiojo skaitymo būrelių vaikai gegužės 9 d. dalyvavo tradicinėje Knygos pristatymo šventėje, kurią organizavo minėtų būrelių vadovės Roma Buivydienė ir Aušrelė Slabokienė. Šventė, skirta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai, minimai gegužės 7-ąją,  surengta Pociūnėlių miestelio bibliotekoje.

Renginio pradžioje skambėjo mokyklos jaunųjų gitaristų Roko Andrijausko ir Luko Jučo daina apie Pociūnėlius. Raiškiojo skaitymo būrelio vadovė Aušrelė Slabokienė visus pasveikino prasmingos šventės proga, palinkėjo niekada nenustoti skaityti. Jaunųjų kūrėjų būrelio vadovė Roma Buivydienė vieną po kito kvietė vaikus pristatyti pasirinktą knygą. Vieni pasakojo apie mėgstamas knygas, kiti skaitė jų ištraukas, treti deklamavo.

Šiais metais mokinių dėmesio sulaukė tokios knygos: V. V. Landsbergio ,,Arklio Dominyko meilė“, Just. Marcinkevičiaus ,,Mindaugas“, S. Nėries ,,Kaip žydėjimas vyšnios“ ir ,,Prie didelio kelio“, J. Biliūno ,,Apsakymai“, Š. Pero ,,Pasakos“, M. Morpurgo ,,Karo žirgas“, E. B. White ,,Šarlotės voratinklis“, E. Ibbotson ,,Kuri ragana pikčiausia“, G. G. Eklė ,,Brolis, kurio nereikėjo“, J. Kinney ,,Nevykėlio dienoraštis. Seni laikai“ ir ,,Nevykėlio dienoraštis. Ilga kelionė“, A. Pitcher ,,Paukščių mergaitė“, H. Webb ,,Smalsi katytė“, B. T. Hanikos ,,Raudonkepuraitė turi verkti“, M. Burgess ,,Vilkų kauksmas“ ir kitos. Tas knygas kalbėjusieji siūlė paskaityti, pagal jas piešė piešinius (bibliotekoje surengta piešinių parodėlė).

Pociūnėlių miestelio bibliotekos bibliotekininkė Elena Jankūnienė, dalindamasi įspūdžiais iš renginio, džiaugėsi, kad mokykloje tęsiama graži knygų pristatymo tradicija, kad vaikai skaito ir turi ką pasakyti apie knygas.