Respublikinis konkursas ,,Širdelėje laisva Lietuva“

Pasitinkant Vasario 16-ąją, pradinių klasių ir dailės mokytoja Danguolė Kavaliauskienė pakvietė mažuosius 1-4 klasių menininkus dalyvauti respublikiniame pradinių klasių mokinių kūrybinių darbų konkurse „Širdelėje laisva Lietuva“. Konkursą, kurio tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi gimtinės istorija ir ugdyti mokinių patriotiškumą, organizavo Kėdainių r. Akademijos gimnazija.

Kūrybinius darbus parengė nemažai pradinukų: pirmokas Dovidas Lukoševičius, trečiokai Marita Brikaitė, Monika Barauskaitė, Tajus Girlakis, Eimantas Kairys, ketvirtokės Goda Jučaitė ir Gabija Koryznaitė. Vaikai labai stengėsi piešti, nes žinojo, kad vertinama bus pagal kelis kriterijus: piešinio atitikimas temai, kūrybiškumas atskleidžiant temą, atliktos technikos savitumas, originalumas, bendras estetinis vaizdas. Darbai vertinami atskirose amžiaus gupėse pagal klases: I grupė – 1 klasių mokiniai, II grupė – 2 klasių mokiniai, III grupė – 3 klasių mokiniai, IV grupė – 4 klasių mokiniai.

Mokytoja Danguolė Kavaliauskienė, rengusi mokinius konkursui, stengėsi ugdyti vaikų  kūrybiškumą, meninius gebėjimus, bendrąsias kompetencijas, gilinti vaikų gebėjimą įgytas (turimas) žinias pritaikyti praktikoje.