25-09-2016 15:56:48
Navigacija
· Struktūra ir kontaktai
· Tvarkaraščiai
· Simbolika
· Istorija
· Bendradarbiavimas
· Mokyklos renginiai
· Veikla
· Finansinės ataskaitos
· Mokinių pasiekimai
· Susisiekimas
· Valgiaraščiai
· Parama mokyklai
· Naudingos nuorodos
Prisijungę Vartotojai
· Prisijungę Svečiai: 1

· Prisijungę Nariai: 0

· Iš Viso Narių: 19
· Naujausias Narys: Juratytea
Tarptautinė akcija ,,Diena be automobilio"
Rugsėjo 22 - oji pasaulyje žinoma kaip Diena be automobilio. Ši diena tokia skelbiama daugiau nei du dešimtmečius. Ją kasmet mini ir mūsų mokyklos pradinukai.
Kartu su mokytoja Giedre Petrėtiene trečiokai ir ketvirtokai klasėje kalbėjo, kodėl minima ši diena. Jie taip pat iš popieriaus pasigamino automobiliukus. Nešini pačių padarytais automobiliukais, pradinukai vaikščiojo miestelio gatvėmis, kalbino vairuotojus bei pėsčiuosius, primindami, kuo svarbi Diena be automobilio. Vairuotojams vaikai linkėjo dažniau vaikščioti pėsčiomis ar važinėti dviračiais.
Įsijungti į tarptautinę akciją ,,Dieną be automobilio" mūsų mokinukus paskatino Pociūnėlių visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Danguolė Garuckienė.


Akcija ,,Apibėk mokyklą"
Pradinių klasių mokiniai, paskatinti mokytojų Giedrės Petrėtienės ir Audronės Macijauskienės, rugsėjo 22 d. noriai įsijungė į akciją ,,Apibėk mokyklą", kurią inicijavo Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, remdamasis Škotijos patirtimi bei palaikydamas ,,Judriosios pertraukos" idėją. Pradinukai, startavę mokyklos kieme, sėkmingai apibėgo mokyklą. Visi buvo patenkinti ir linksmi!
Akcijos tikslas - paskatinti visus vaikus daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir psichinę sveikatą. Be to, bėgimo laikas - tai ir bendravimo laikas, puiki proga pabūti kartu su draugais, bendramoksliais, mokytojais.


Susitikimas su Varšuvos ir Seinų krašto delegacija
Rugsėjo 22 – ąją mūsų mokyklos atstovai kartu su Pociūnėlių miestelio bendruomene dalyvavo susitikime su Lenkijos kultūros ir meno veikėjų delegacija. Mūsų mokiniai, šokantys tautinius šokius, pasirodė 46 svečiams iš Varšuvos ir Seinų krašto. Šie svečiai – tai lenkų rašytojo, Nobelio premijos laureato Henriko Senkevičiaus kūrybos tyrinėtojai ir gerbėjai. Delegacijos vadovas – Varšuvos universiteto humanitarinių mokslų daktaras, istorikas Janas Sklodovskis.
2016 – ieji Lenkijoje paskelbti rašytojo Henriko Senkevičiaus metais (minimos 100 – osios jo mirties metinės). Henriko Senkevičiaus romano ,,Tvanas“ herojai gyveno mūsų krašte, kur teka Liaudė, kur Pociūnėliai, Mitriūnai, Vadaktai, Sidabravas. Svečiai iš Lenkijos atkeliavo pas mus, norėdami savo akimis pamatyti tą kraštą, kur vyko romano veiksmas.
Vakare keli mūsų mokyklos mokiniai, mokytojai, direktorius Anatolijus Gailiūnas, pavaduotojas ugdymui Zigmas Kačinauskas dar kartą susitiko su svečiais iš Lenkijos, nuvykę į Sidabravą. Jie klausėsi lenkų delegacijos vadovo Jano Sklodovskio minčių apie viešnagę Liaudės krašte, kartu žiūrėjo Sidabravo gimnazijos mokinių parengtą koncertą.
Išskirtinė vakaro dalis – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lietuvos bajorų didikų ir kunigaikščių Oginskių giminės muzikinio paveldo puoselėtojo, kultūros istoriko, pianisto Andžejaus Pileckio rečitalis. Sužavėjo pianisto atliekami garsaus kompozitoriaus Mykolo Kleopo Oginskio polonezai bei jo pasakojimai apie Oginskius lietuvių ir lenkų kalbomis. Įsiminė pianisto žodžiai, kad jo muzika skirta tam, jog vienytų dvi šalia gyvenančias tautas – lietuvius ir lenkus.


Šventės ,,Sportas - sveikata" dalyviai
Mūsų mokyklos mokiniai, mėgstantys sportuoti, aktyviai dalyvavo rugsėjo 17 d. Pociūnėliuose surengtoje tradicinėje sporto šventė ,,Sportas – sveikata“. Joje sulaukta nemažai dalyvių ne tik iš Pociūnėlių, bet ir iš aplinkinių gyvenviečių.
Krepšinio varžybose ,,Trys prieš tris“ varžėsi šešios komandos. III vieta atiteko ,,Rinktiniams“ iš Pociūnėlių (šioje komandoje žaidė mūsų mokyklos dešimtokas Mantvydas Šerys bei devintokas Ričardas Praščius). Puikiai mūsiškiams sekėsi individualiose rungtyse. Per minutę daugiausia atsispaudimų padarė ir I vietą užėmė dešimtokas Benas Peteraitis, III vietą – jo bendraklasis Juozas Paukštelis. Benas Peteraitis stipriausias buvo ir rankų lenkime – iškovojo I vietą. Šaškių varžybose sėkmė lydėjo dešimtoką Joną Pocių (užėmė I vietą) ir ketvirtoką Luką Kryžanauską ( III vieta).
Varžybose kartu su kitais teisėjais teisėjavo ir mūsų mokyklos mokytojai Giedrė Petrėtienė bei Darius Kilys. Šventę ,,Sportas – sveikata“ organizavo Pociūnėlių miestelio sporto metodininkas Arūnas Čižauskas. Renginys organizuotas, laimėjus projektą, kurį skelbė Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.


Buvo sveriamos mokinių kuprinės, tikrinami atšvaitai
Rugsėjo 14 d. Pociūnėlių visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Danguolė Garuckienė ir mokyklos soc. pedagogė Danutė Garuckienė tikrino, ar nėra per sunkios mūsų mokyklos mokinių kuprinės.
Buvo sveriamos 2 - 4 ir 5 - 8 klasių mokinių kuprinės su visais jose esančiais daiktais (vadovėliais, sąsiuviniais, penalais, rašymo priemonėmis). Kuprinių svoris yra maždaug toks, koks ir turi būti pagal reikalavimus.
Taip pat buvo tikrinama, ar vaikai prie kuprinių turi atšvaitus. Deja, juos prisisegę prie kuprinių ne visi. Danguolė Garuckienė dar kartą priminė, kad tamsiu paros metu atšvaitus būtina nešioti, nes tai kiekvienam gyvybiškai svarbu.


Piligriminis žygis iš Kryžių kalno į Šiluvą
Rugsėjo 9 - 11 d. keli mūsų mokyklos 8 - 10 klasių mokiniai, lydimi istorijos mokytojo Gintauto Dūdėno, dalyvavo keturioliktame tarptautiniame piligriminiame žygyje. Keliauti pėsčiomis iš Kryžių kalno (Šiaulių r.) į Šiluvą (Raseinių r.) sekėsi puikiai! Įveikta 70 kilometrų! Įspūdžių daugybė!
Žygio dalyviams ilgam įsiminė apsilankymas Kryžių kalne, Pakapės, Kiaunorių, Tytuvėnų bažnyčiose, šv. Mišios prie Kryžių kalno ir prie įėjimo į Šiluvos baziliką. Nepamirštami vakarai nakvynės vietose prie Rėkyvos ir Gauštvinio ežerų: laužai, dainos, žaidimai.
O koks prasmingas laikas, praleistas su bendramoksliais, naujais draugais ir pažįstamais! Kokia įsimintina artimesnė pažintis su Šiaulių vyskupu Eugenijumi Bartuliu, kurio iniciatyva rengiami piligriminiai žygiai! Kokia nepamirštama tų trijų žygio dienų nuotaika!
Džiugu, kad mūsų mokyklos atstovai dalyvavo šiame piligriminiame žygyje, sujungusiame dvi pasaulyje žinomas unikalias šventoves - Kryžių kalną ir Šiluvą.


Diena ,,Mes prieš patyčias"
Rugsėjo 9 - ąją mūsų mokyklos 9 - 10 klasių mokiniai prisijungė prie akcijos ,,Už saugią Lietuvą". Akciją inicijavo Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė kartu su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite.
Tą dieną devintokai, dešimtokai bei keli mokytojai informacinių technologijų kabinete žiūrėjo tiesioginę vaizdo transliaciją apie Niko Vujičičiaus - žmogaus, nugalėjusio negalią - pasakojimus patyčių tema. Po to peržiūrėta vaizdo transliacija buvo aptarta.
Prisijungti prie akcijos mūsų mokyklos mokinius pakvietė soc. pedagogė Danutė Garuckienė.


Mokslo ir žinių diena
Rugsėjo 1 - oji - Mokslo ir žinių diena. Šventiškai ją paminėjo mūsų mokyklos bendruomenė. Iš ryto Pociūnėlių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje klebonas Kęstutis Švabinskas aukojo Šv. Mišias už mokytojus, kitus darbuotojus, už mokinius, jų tėvelius. Vėliau šventė vyko Pociūnėlių kultūros namuose.

Sveikinimo žodžius tarė mokyklos direktorius Anatolijus Gailiūnas, direktoriaus pavaduotojas ugdymui Zigmas Kačinauskas, Radviliškio rajono savivaldybės statybos skyriaus vedėjas Gintautas Vičas, Pociūnėlių parapijos klebonas Kęstutis Švabinskas, Pociūnėlių miestelio bendruomenės pirmininkė Danguolė Garuckienė ir bendruomenės valdybos narė Romualda Rimkuvienė, Mokyklos tarybos pirmininkas Darius Kilys, mokinių tėvų komiteto pirmininkė Roma Buivydienė, miestelio kultūros namų direktorė Birutė Andriuškienė ir kiti. Šventėje mokiniai pasveikino savo mokytojus, įteikdami jiems gėlių.

Ypatingas dėmesys renginio metu skirtas pirmokams. Juos į šventę, skambant mokykliniam varpeliui, atvedė, o vėliau į mokyklą palydėjo dešimtokai. Nuoširdžių sveikinimo žodžių pirmokėliams negailėjo jų mokytoja Audronė Macijauskienė, spalvinimo knygelių padovanojo dešimtokai. Kiekvienam mokyklos direktorius įteikė Lietuvos Respublikos pirmoko pasą.

Šventę organizavo devintokai (klasės auklėtoja Eugenija Gietienė). Baigiantis renginiui jie iškėlė prie mokyklos Lietuvos Respublikos vėliavą - ženklą, kad mokslo metai mūsų mokykloje prasidėjo. Tebus jie sėkmingi visai mokyklos bendruomenei!


Rugsėjo 1-ios šventė
Be žodžių kalba rožės...
Pamažu, bet niekada nesustodamas sukasi ir sukasi laiko ratas. Rieda tolyn, primindamas, kad jau metai prabėgo nuo tada, kai Pociūnėlių mokykla šventė 120 - ąjį jubiliejų.

Ne vieno šventėje dalyvavusiojo atmintyje turbūt iki šiol gyvos susitikimo su bendraklasiais ir mokytojais akimirkos. Prisiminimuose dar tvyro ta ypatinga, žodžiais nenusakoma ano vakaro nuotaika...

Ne vienas turbūt kartais pagalvojate - o kaip gyvuoja mūsų pačių sodintas jubiliejinis rožynas?.. Jis išties puikiai gyvuoja! Rožės auga ir žydi, puošia mokyklą! Spalvingi kvapnūs žiedai šypsosi visiems, praeinantiems pro šalį, vilioja bites ir drugelius.

O svarbiausia - žiedai kiekvieną akimirką primena Jus, mieli buvusieji mūsų mokyklos mokiniai... Pažvelkite - žieduose ir lapuose rožės išsaugojo Jūsų šypsenas ir rankų prisilietimą, šalia dirbusių draugų ir mokytojų šiltus žvilgsnius,..


Vaikų vasaros poilsio stovykla ,,Gerumo spindulėlis"
Pradinukams ir penktokams birželio 1 – 7 d. surengta vasaros poilsio stovykla ,,Gerumo spindulėlis“. Su vaikais dirbo pradinių klasių mokytojos Audronė Macijauskienė, Danguolė Kavaliauskienė, Giedrė Petrėtienė, Jurgita Goscevičienė ir Aušra Sadzevičienė. Visam stovyklos darbui vadovavo socialinė pedagogė, 5 klasės auklėtoja Danutė Garuckienė.

Nemažai veiklos stovyklautojų laukė pačioje mokykloje. Čia vaikai siuvo lėlėms Barbėms drabužėlius, atliko įvairių kūrybinių užduočių, sportavo, spalvino mokomąsias knygeles, dalyvavo Padėkos – sporto dienos šventėje mokyklos aikštyne.

Stovyklautojai ne tik poilsiavo mokykloje, bet ir keliavo. Jie lankėsi Krekenavos regioniniame parke (Panevėžio r.). Parko teritorijoje esančiame Pašilių stumbryne vaikai iš arti stebėjo stumbrus, klausėsi pasakojimo apie juos.

Nuvykę prie Krekenavos regioninio parko lankytojų centro, Pojūčių take dalyvavo edukacinėje programoje ,,Pojūčiai gamtoje“. Ten išbandė vėjo stiprumą sūpuoklėse, kūrė muzikines melodijas, basomis kojomis tyrinėjo skirtingą žemės paviršių, sėmėsi medžio energijos medinėje lovoje, klausė gamtos garsų klausyklėje. Paskui vaikai noriai fotografavosi toje Pojūčių tako vietoje, kur įrengtas lango rėmas nuotraukai su natūraliu Nevėžio slėnio vaizdu. Patirtus pojūčius visi aptarė, gerdami žolelių arbatą. Labai įdomu buvo Krekenavos regioniniame parke!

Stovykla ,,Gerumo spindulėlis” baigėsi, palikdama puikių prisiminimų. Atsisveikindama su stovyklautojais, vadovė Danutė Garuckienė linkėjo vaikams neskubėti užaugti, nes taip trumpai leista būti vaiku. Ji priminė, jog vasara – toks metas, kai reikia dūkti, šokinėti per balas, statyti svajonių pilis… Vadovė tikisi, kad rudenį vaikai sveiki ir žvalūs sugrįš į mokyklą.
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai Slaptažodį?
Prašyk Naujo!.
Šaukykla
Kad rašytum, turi prisijungti..

Žinučių nėra.
Užkrauta per 0.09 sekundes 281,661 unikalūs lankytojai