25-10-2016 03:18:12
Navigacija
· Struktūra ir kontaktai
· Tvarkaraščiai
· Simbolika
· Istorija
· Bendradarbiavimas
· Mokyklos renginiai
· Veikla
· Finansinės ataskaitos
· Mokinių pasiekimai
· Susisiekimas
· Valgiaraščiai
· Parama mokyklai
· Naudingos nuorodos
Prisijungę Vartotojai
· Prisijungę Svečiai: 2

· Prisijungę Nariai: 0

· Iš Viso Narių: 19
· Naujausias Narys: Juratytea
Košės diena
Spalio 10 -oji yra Pasaulinė košės diena. Šia proga Pociūnėlių visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Danguolė Garuckienė mokyklos ikimokyklinukus, priešmokyklinukus, 1-5 klasių mokinius bei jų mokytojus sukvietė į valgyklą. Čia ji domėjosi, kurie vaikai nuolat valgo košę, kalbėjo apie jos naudą žmonėms, ypač vaikams.Vaikai puikiai atsakinėjo į klausimus.
Vieni mokiniai vaišinosi koše valgykloje, kiti ją,gražiai įpakuotą maišeliuose, nešėsi namo. Visi gavo dovanų knygelę.
Vaikai puikiai suprato, kad košę valgyti tikrai sveika.


Kūrybinių darbų paroda ,,Rudens fantazija"
Mokykloje nuo spalio 5 d. galima apžiūrėti kūrybinių darbų iš gamtinių medžiagų parodėlę ,,Rudens fantazija". Paroda skirta Tarptautinei mokytojų dienai.
Linksmas, šmaikščias, romantiškas, lyriškas kompozicijas kūrė priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo grupių vaikai, 1 - 2 bei 3 - 4 klasių mokinukai, 6, 8, 9, 10 klasių mokiniai. Jiems padėjo mokytojos, klasių auklėtojai, tėveliai.
Pasigrožėkime!


Kompozicijos prie Pociūnėlių kultūros namų
Tarptautinės mokytojų dienos proga prie Pociūnėlių kultūros namų, ant žolyno, sukurtos kompozicijos iš gamtinių medžiagų. Kompozicijos kurtos iš vaisių, daržovių, gėlių žiedų, medžių lapų, įvairių augalų stiebų, iš kaštonų ir giliukų. Išlaisvinę fantaziją, įdomių ir spalvingų kompozicijų sukūrė ir mažiausieji mokyklą lankantys vaikai, ir vyresni mokiniai. Yra kuo pasigrožėti!
Praeivių akis traukte traukia šaunūs kūrybiniai darbai: priešmokyklinės grupės vaikučių ,,Meškiukas" (mokytoja Aušra Sadzevičienė), 1 - 2 kl. ,,Žiedų ratas" (mokytoja Audronė Macijauskienė), 3 - 4 kl. ,,Pica mokytojui" (mokytojos Giedrė Petrėtienė ir Jurgita Goscevičienė), 6 kl. ,,Knyga mokytojui" (dailės mokytoja Danguolė Kavaliauskienė), 7 kl. ,,Rudens žvaigždės" (klasės auklėtoja Aldona Maračauskienė), 9 kl. ,,Ežio sodas" (klasės auklėtoja Eugenija Gietienė), 10 kl. ,,Rudens saulė" ir ,,Šiluma", jaunųjų kūrėjų būrelio ,,Sraigė" (10 klasės ir būrelio vadovė Roma Buivydienė).
Sukurti kompozicijas mokinius pakvietė Pociūnėlių kultūros namų direktorė Birutė Andriuškienė. Pati direktorė pradžiugino išradinga kompozicija ,,Povai".Tarptautinė mokytojų diena
Spalio 5 - ąją mokyklos bendruomenė paminėjo Tarptautinę mokytojų dieną. Būta ir rimto darbo, ir pramogų.
Iš ryto pedagogai rinkosi į išplėstinį metodinės tarybos posėdį. Jo pradžioje spec. pedagogei logopedei Irenai Aukselienei bei pradinių klasių mokytojai Giedrei Petrėtienei už puikius pasiekimus profesinėje veikloje mokyklos direktorius Anatolijus Gailiūnas įteikė Radviliškio r. savivaldybės administracijos padėkos raštus.
Posėdžiui bevykstant sulaukta svečių. Pasveikinti mokytojų atskubėjo Pociūnėlių miestelio bendruomenės pirmininkė Danguolė Garuckienė ir jos pavaduotoja Romualda Rimkuvienė, Pociūnėlių kultūros namų folklorinis ansamblis ,,Garduva", vadovaujamas Genovaitės Vorienės. Mokytojus taip pat pasveikino mokyklos tėvų komiteto pirmininkė Roma Buivydienė bei pavaduotoja Kristina Brazienė, vaišių paruošė UAB ,,Kretingos maistas".
Šventinę dieną nemažai laiko mokytojai praleido didžiausiame Lietuvos dvare - Pakruojo dvare. Tai buvo puikiai praleistas laikas! Aplankyta rūmų ekspozicija, stebėtas Barono sugrįžimas į dvarą, žvilgtelėta į jo šeimos gyvenimo peripetijas. Lankyti amatininkai: kalvis, puodžius, parfumerė, audėja ir kiti. Vadovaujant Tijūnui, teko net patiems padirbėti prie kuliamosios! O kokie nepamirštami įspūdžiai, patirti bausmių rūsyje!
Gera buvo pasivaikščioti senajame dvaro parke, pasigrožėti peizažais, aplankyti unikalų arkinį tiltą per Kruoją. Malonu pasiklausyti dvaro kamerinio ansamblio koncerto, Barono deklamauojamų eilių. Linksma senovinėse vestuvėse!
Mokytojai, kurie nepanoro vykti į Pakruojo dvarą, kartu su mokiniais leido laiką mokykloje. Vaikai tą dieną galėjo rinktis jiems malonią veiklą: sportuoti, žaisti žaidimų kambaryje, pabūti prie kompiuterių. Kai kurie mokiniai piešė mėgstamiausio mokytojo portretą, rašė laišką patinkančiam mokytojui.
Taigi įdomios ir prasmingos veiklos tą dieną užteko visiems!


Europos kalbų diena
Rugsėjo 26 - ąją visose Europos Sąjungos šalyse minima Europos kalbų diena. Ši diena mūsų mokykloje taip pat buvo paminėta.
5 - 10 klasių mokiniai, paraginti mokytojų Aušrelės Slabokienės, Romos Buivydienės, Aldonos Maračauskienės ir Onos Gailiūnienės, rašė tekstus lietuvių, rusų ir anglų kalbomis. Mokykloje surengta parašytų tekstų parodėlė.
Septintokai Almantas Brazys ir Eitvidas Šemežys dalyvavo Radviliškio rajono Jaunųjų vertėjų konkurse, kuris vyko Lizdeikos gimnazijoje. Dalyvauti konkurse jiems pasiūlė anglų kalbos mokytoja Ona Gailiūnienė. Jaunųjų kūrėjų būrelį lankantys vaikai kartu su vadove Roma Buivydiene Pociūnėlių miestelio bibliotekoje surengė popietę ,,Europos kalbos gyvos ir mūsų krašte". Popietėje mokiniai skaitė eilėraščius lietuvių bei anglų kalbomis, pasakojo rusiškai apie savo mokyklą, apie prabėgusią vasarą.
Renginyje dalyvavo ir Pociūnėlių miestelio bei Pašakių kaimo gyventojai, mokantys kelias Europos kalbas: Veronika Kalinaitienė, Vladas Kalinaitis, Kristina Juzinienė, Žilvinas Dumskis, Nijolė Damaševičienė, Anastazija Grigorenko. Jie pasakojo, deklamavo, dainavo lenkiškai, rusiškai, vokiškai, baltarusiškai, ukrainietiškai, latviškai.
Miestelio bibliotekos bibliotekininkė Elena Jankūnienė apžvelgė knygų kitomis kalbomis parodėlę. Knygos skirtos ir vaikams, ir suaugusiems.
Europos kalbų dienos renginiai parodo, kad kiekviena kalba verta pagarbos, kad reikalinga mokytis kitų kalbų.


Draugystės bėgimas Pakalniškiuose
Trylika mūsų mokyklos 6 - 10 klasių mokinių rugsėjo 23 d. vyko į Pakalniškius ir dalyvavo Draugystės bėgime. Reikėjo įveikti 2,5 km atstumą. Vieni vaikai tiesiog draugiškai bėgo, pasiryžę įveikti visą nuotolį, o kiti išbandė jėgas, varžydamiesi, kas greičiau atbėgs. Po bėgimo moksleiviai Pakalniškių miško aikštėje buvo vaišinami arbata ir sausainiais. Pasibaigus vaišėms - apdovanojimai! Mūsiškai taip pat iškovojo medalių! Už puikius rezultatus buvo apdovanoti Egidijus Ivanovas (10 kl.), Ričardas Praščius (9 kl.) ir Laimutis Kilys (10 kl.). Visi, kas dalyvavo Draugystės bėgime, liko patenkinti: vieni džiaugėsi rezultatais, kiti - tiesiog puikiai praleistu laiku. Aktyviais, sportuoti mėgstančiais, draugiškais vaikais džiaugėsi ir juos lydėjusios pedagogės Danutė Garuckienė bei Jurgita Goscevičienė.


Prie Siponių pėduotojo akmens
Mūsų mokykloje nemažai mokinių, norinčių geriau pažinti gimtąjį kraštą. Jiems įdomu pamatyti viską, kas nauja, todėl, pasitaikius progai, mielai plečia savo akiratį. Rugsėjo 23 d., važiuodami iš Krakių (Kėdainių r.), vaikai apžiūrėjo Siponių pėduotąjį akmenį, esantį maždaug už 1 km nuo kelio Mantviliškis - Dotnuva. Šis įdomus riedulys guli dirbamame lauke. Siponių akmuo - geologinis gamtos paveldo objektas. Jis smailėjantis į viršų, 1,75 m aukščio, 4 m ilgio, 3,2 m pločio. Tas riedulys dar vadinamas Ožakmeniu, nes vakariniame jo šone yra 4 duobutės, primenančios gyvulių pėdas. Pėdutės nedidelės, negilios, bet tikrai įdomios. Vaikai akmenį ne tik apžiūrėjo, bet ir užlipo ant jo. Juk taip smagu! Kartu su mokiniais prie akmens buvo mokytojai Gintautas Dūdėnas, Roma Buivydienė, Valerija Sirtautienė.


Pagerbtas Lietuvos žydų genocido aukų atminimas
Rugsėjo 23 - ioji yra Lietuvos žydų genocido aukų atminties diena. Mūsų mokyklos 5 – 10 klasių mokiniai, paskatinti istorijos mokytojo Gintauto Dūdėno, pagerbė holokausto aukas. Mokyklos atstovai aplankė masinių žydų žudynių vietą, esančią prie Krakių miestelio (Kėdainių r.). Šioje vietoje 1941 m. rugsėjo 2 d. hitleriniai budeliai ir jų vietiniai talkininkai nužudė 1125 žydus. Čia žuvo ir Pociūnėliuose gyvenę žydai - vaikai, moterys, vyrai. Apie Pociūnėlių žydų šeimas pasakojo, nuotraukų parodė buvusi mūsų mokyklos mokytoja Valerija Sirtautienė, šiuo metu savanoriškai prižiūrinti mokyklos muziejų. Mokiniai sužinojo, kaip gyveno, kuo vertėsi dvidešimt šešios žydų šeimos Pociūnėliuose, koks buvo jų likimas. Istorijos mokytojas Gintautas Dūdėnas susirinkusiems kalbėjo apie tai, kodėl ir kaip Lietuvoje buvo vykdomas žydų genocidas. Masinių žudynių vietoje netoli Krakių prie paminklo žuvusiems nuo vokiečių okupantų mokiniai uždegė atminimo žvakeles. Čia jie išdėliojo iš lauko akmenukų Dovydo žvaigždę - Izraelio karaliaus Dovydo ir žydų simbolį. Ant akmenukų vaikai, vadovaujami dailės mokytojos Danguolės Kavaliauskienės, iš anksto buvo užrašę žydų - genocido aukų - vardus.


Tarptautinė akcija ,,Diena be automobilio"
Rugsėjo 22 - oji pasaulyje žinoma kaip Diena be automobilio. Ši diena tokia skelbiama daugiau nei du dešimtmečius. Ją kasmet mini ir mūsų mokyklos pradinukai.
Kartu su mokytoja Giedre Petrėtiene trečiokai ir ketvirtokai klasėje kalbėjo, kodėl minima ši diena. Jie taip pat iš popieriaus pasigamino automobiliukus. Nešini pačių padarytais automobiliukais, pradinukai vaikščiojo miestelio gatvėmis, kalbino vairuotojus bei pėsčiuosius, primindami, kuo svarbi Diena be automobilio. Vairuotojams vaikai linkėjo dažniau vaikščioti pėsčiomis ar važinėti dviračiais.
Įsijungti į tarptautinę akciją ,,Dieną be automobilio" mūsų mokinukus paskatino Pociūnėlių visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Danguolė Garuckienė.


Akcija ,,Apibėk mokyklą"
Pradinių klasių mokiniai, paskatinti mokytojų Giedrės Petrėtienės ir Audronės Macijauskienės, rugsėjo 22 d. noriai įsijungė į akciją ,,Apibėk mokyklą", kurią inicijavo Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, remdamasis Škotijos patirtimi bei palaikydamas ,,Judriosios pertraukos" idėją. Pradinukai, startavę mokyklos kieme, sėkmingai apibėgo mokyklą. Visi buvo patenkinti ir linksmi!
Akcijos tikslas - paskatinti visus vaikus daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir psichinę sveikatą. Be to, bėgimo laikas - tai ir bendravimo laikas, puiki proga pabūti kartu su draugais, bendramoksliais, mokytojais.


Susitikimas su Varšuvos ir Seinų krašto delegacija
Rugsėjo 21 – ąją mūsų mokyklos atstovai kartu su Pociūnėlių miestelio bendruomene dalyvavo susitikime su Lenkijos kultūros ir meno veikėjų delegacija. Mūsų mokiniai, šokantys tautinius šokius, pasirodė 46 svečiams iš Varšuvos ir Seinų krašto. Šie svečiai – tai lenkų rašytojo, Nobelio premijos laureato Henriko Senkevičiaus kūrybos tyrinėtojai ir gerbėjai. Delegacijos vadovas – Varšuvos universiteto humanitarinių mokslų daktaras, istorikas Janas Sklodovskis.
2016 – ieji Lenkijoje paskelbti rašytojo Henriko Senkevičiaus metais (minimos 100 – osios jo mirties metinės). Henriko Senkevičiaus romano ,,Tvanas“ herojai gyveno mūsų krašte, kur teka Liaudė, kur Pociūnėliai, Mitriūnai, Vadaktai, Sidabravas. Svečiai iš Lenkijos atkeliavo pas mus, norėdami savo akimis pamatyti tą kraštą, kur vyko romano veiksmas.
Vakare keli mūsų mokyklos mokiniai, mokytojai, direktorius Anatolijus Gailiūnas, pavaduotojas ugdymui Zigmas Kačinauskas dar kartą susitiko su svečiais iš Lenkijos, nuvykę į Sidabravą. Jie klausėsi lenkų delegacijos vadovo Jano Sklodovskio minčių apie viešnagę Liaudės krašte, kartu žiūrėjo Sidabravo gimnazijos mokinių parengtą koncertą.
Išskirtinė vakaro dalis – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lietuvos bajorų didikų ir kunigaikščių Oginskių giminės muzikinio paveldo puoselėtojo, kultūros istoriko, pianisto Andžejaus Pileckio rečitalis. Sužavėjo pianisto atliekami garsaus kompozitoriaus Mykolo Kleopo Oginskio polonezai bei jo pasakojimai apie Oginskius lietuvių ir lenkų kalbomis. Įsiminė pianisto žodžiai, kad jo muzika skirta tam, jog vienytų dvi šalia gyvenančias tautas – lietuvius ir lenkus.


Prisijungti
Vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis.

Pamiršai Slaptažodį?
Prašyk Naujo!.
Šaukykla
Kad rašytum, turi prisijungti..

Žinučių nėra.
Užkrauta per 0.03 sekundes 289,915 unikalūs lankytojai